ویژگی های یک وب سایت موفق
اگر شما یک وب سایت دارید و یا قصد توسعه و طراحی یک وب سایت را در آینده نزدیک دارید، این مهم است که خصوصیاتی که می تواند باعث پیشرفت و یا شکست این سرمایه گذاری شما می شود را بدانید.
وب سایت های که ظاهری زیبا ندارند و یا دارای عملکرد ضعیف بیشتر از این که به تجارت شما سود برساند، ممکن است به آن صدمه بزند. در این مقاله ما به پنج ویژگی عمومی موجود در وب سایت های موفق می پردازیم . در ادامه مقاله با ما همراه باشید.
 
 
ویژگی های کلیدی یک سایت تأثیرگذار :
 
ظاهر
محتوا
عملکرد
کارآمدی
بهبود عملکرد سایت در موتورهای جستجو یا همان SEO
 
ظاهر
 
یک وب سایت باید از نظر ظاهری جذاب، جلا داده شده و حرفه ای باشد.به خاطر داشته باشید که وب سایت شما بازتاب دهنده شرکت شما، محصول شما یا خدمات شما است.
 
در یک وب سایت زیبا، به مراتب احتمال این که کاربرانی که به سایت شما وارد می شوند در آن بیشتر باقی بمانند، وجود دارد.
 
از نقطه نظر تجاری شرکت های بزرگ و کوچک زیادی به دنیای وب وارد می شوند، و رقابت شما در جذابیت و نگهداری توجه کاربران می باشد.
 
راهنمایی ها :
 
استفاده خوب از رنگ ها : یک طرح بندی خوب از رنگ ها ، تنها دارای 2 یا 3 رنگ اصلی می باشند که به خوبی برای ساخت یک حالت زیبا برا تجارت شما ترکیب شده اند. از رنگ ها به صورت افراطی استفاده نکنید که این امر می تواند محتوای صفحه شما را خراب کند.
 
متن ها به راحتی خوانده شوند : راحت ترین راه ترکیب یک نوشته سیاه رنگ و پشت زمینه سفید رنگ است، امّا ترکیب های رنگی خیلی زیاد دیگری نیز وجود دارد که قابل قبول هستند. مهم حفظ کنتراست یا همان تضاد رنگی مناسب برای خوانایی متن می باشد.
 
گرافیکها و تصاویر با معنی : گرافیک ها مهم هستند، طوری که به کاربر دید بصری از محتوا را می دهند بر خلاف وب سایت ها خسته کننده که تنها از متن استفاده می کنند .به هر حال در استفاده از آن ها زیاده روی نکنید . و ترجیحا در یک صفحه از سه یا چهار تصویر بیشتر استفاده نکنید.
 
تصاویر با کیفیت : یک راه ساده برای اینکه کیفیت دیداری سایت خود را بالاببرید، استفاده از تصاویر با کیفیت در آن است.
 
سادگی : وب سای را ساده نگه دارید و از وجود صاصله ها به اندازه کافی مطمئن شوید .
 
 
 
محتوا
 
در کنار ظاهر وب سایت شما باید محتوای خوبی داشته باشد.
 
همواره به یاد داشته باشید که مخاطبان شما، به دنبال راهنمایی هایی هستند که به آن ها در گرفتن تصمیمشان کمک کند، بنابر این باید اطلاعات مرتبط با هدف و کار وب سایت را قررا دهیم.
 
راهنمایی ها :
 
برچسب های کوتاه و سازمان یافته : برچسب موضوعات واضح، باعث جذب کاربر برای مشاهده ادامه مطلب می شود. کاربرانتان را با عنوان های سخت و پیچیده خسته نکنید.
 
به روز رسانی منظم مطالب وب سایت : هیچ چیزی خسته کننده تر از این نیست که کاربران یک مطلب را بارها و بارها بخوانند و وب سایت شام را بدون تغییر ببینند. دلیلی برای بازگشت مجدد کاربر ها به وب سایت خود بسازید .
 
از یک حرفه ای بخواهید مطالب شما را مرور کند و مورد نقد قرار دهد: حتی اگر شما یک نویسنده خوب هستید، استفاده از یک فرد حرفه ای دیگر را برای نوشتن و یا ویرایش مطالب خود کمک بگیرید.
 
 
عملکرد 
 
همه اجزای سایت شما باید صحیح و سریع عمل کنند . قسمت های ناقص یا از کار افتاده، کاربران را نسبت به سایت و یا شرکت شما دلسرد می کنند.
 
همه چیز باید همانطور که انتظار می رود، صحیح کار کند از فرم های تماس گرفته تا جستجوی سایت و در کل همه چیز.
 
 
کارآمدی
 
یک عنصر مهم و حیاتی اما اغلب در نظر گرفته نشده وب سایت های موفق ، درجه کارآمدی آنها می باشد. وب سایت شما باید برای خواندن و درک مطالب آن ساده باشد
 
و کاربران به راحتی بتوانند با سایت شما ارتباط برقرار کنند
 
 
بهبود عملکرد سایت در موتورهای جستجو یا همان SEO
 
صدها قوانین و راهنمایی برای بهبود عملکرد وب سایت در موتورهای جستجو در اینترنت یافت می شود  . در این وب سایت نیز گروه آونگ سافت ، مقالاتی در این مورد قرار داده است .
 
به یاد داشته باشید که نمی توان تمام این قوانین را در مورد وب سایت خود اعمال کرد ولی از مهمترین های آن ها باید استفاده کرد.
 
که به طور خلاصه می توان به : استفاده از محتوای هر روزه  و منظم و بدون کپی، استفاده نکردن از انیمیشن های فلش و فایل های حجیم در پیمایش صفحات اشاره کرد.
 
نظر های خیلی خیلی زیادی در مورد seo نوشته شده و از حوصله این مقاله خارج است که به بررسی آن ها بپردازیم. شما می توانید اطلاعات بیشتری را با جستجو در وب سایت آونگ سافت و یا گوگل بدست آورید.
 
با ارائه نظرات خود ما را در ارائه مقاله های بهتر یاری کنید . با تشکر گروه نرم افزار آونگ سافت .
 

 

تعداد نظر ها : ٠

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود .فیلدهای ستاره دار اجباری است*

عبارت امنیتی زیر را در کادر وارد کنید :

عبارت امنیتی