اپل آیدی ( Apple ID ) قوانین و محدودیت ها
در این مقاله به بررسی محدودیت هایی که اپل برای هر اپل آیدی قرارد اده است، می پردازیم . آیا تمایل دارید برنامه ها و بازیهایی که دانلود کرده اید را به دوستان و خانواده خود هم بدهید ؟ نگرانی هایی در این مورد دارید که مشکلی برای شما پیش نیاید ؟ اگر تمایل دارید علم کامل به قوانین و محدودیت های اپل آیدی داشته باشید در ادامه مطلب با ما باشید..
 
گوشی ، تبلت و یا لبتاب شما دارای یک اپل آیدی است که در آن یک سری برنامه رایگان یا پولی دانلود کرده اید ، شما میتوانید این برنامه ها و بازیها را به میزان نامحدود و به هر شخصی که میخواهید بدهید ! اما روش این کار خیلی مهم می باشد و منوط به رعایت قوانین و محدودیت های اپل آیدی است !.
 
 
کپی کردن  اپلیکیشن ها از طریق ITunes :
 
در این روش شما میتوانید اپلیکیشن های خود را به میزان نامحدود به دوستان و آشنایان خود بدهید .
 
 اما اگر روی گوشی ای که میخواهید اپلیکیشن ها را نصب کنید، برنامه هایی با اپل آیدی های شخص دیگری بجز اپل آیدی باشد شما قادر به استفاده از این روش نیستید .
 
itunes به اصطلاح برنامه های شما رو  با گوشی هایی که به آن وصل میکنید با فرض بر اینکه مال خودتان باشد،  sync میکند .
 
 سینک کردن به معنی همسان سازی است و یکی شدن با دو اپل آیدی متفاوت امکان ندارد !.
 
 در حقیقت با هر بار اتصال یک گوشی با itunes ، کلیه برنامه های روی گوشی به آی تونز منتقل میشه تا هم به عنوان یک نسخه کپی و هم برای مدیریت و آپدیت برنامه ها استفاده کنید .
 
 برنامه های دانلود یا آپدیت شده جدید تر از روی گوشی به itunes ، و بالعکس از itunes به گوشی منتقل میشه که به این عمل همسان سازی  یا سینک شدن میگن.
 
 اگر برنامه هایی با اپل آیدی دیگران روی گوشی باشد و شما بخواهید به آن برنامه را از طریق itunes بدید با خطای زیر مواجه می شوید :
 
Some of the purchased items on the iPhone could not be transferred…
 
 
متاسفانه در این روش ، هیچ راهی بجز حذف برنامه هایی که با اپل آیدی دیگران ریخته شده وجود ندارد زیرا قوانین و محدودیت های اپل آیدی اجازه بودن برنامه های ۲ اپل آیدی را نمیدهد!
 
محدودیت دیگر ، تعداد کامپیوترهایی است که میتوانند از طریق Itunes برنامه های شما را به گوشی های دیگران نصب و انتقال بدهند .
 
 شما میتوانید فایل برنامه های دانلود شده در Itunes خود را به هر کسی که میخواهید بدهید ، اما فقط ۵ نفر میتوانند در آن واحد ، از طریق آیتونز و با کامپیوتر خود این برنامه ها را به اشخاص دیگر انتقال بدهند .
 
 اصطلاحا به اجازه دادن برای این کار را Authorize کردن یک اپل آیدی با یک کامپیوتر میگویند که این کار نیاز به رمز عبور اپل آیدی شما دارد . 
 
برای انجام این کار باید در itunes به منوی Store بروید و گزینه Authorize this computer را بزنید . سپس رمز اپل آیدی خود را وارد کنید . پس از ورود رمز صحیح ، پیامی مشابه عکس زیر خواهید دید .
 
 
معنی پیغام فوق : با این یکی ، شما به ۵ کامپیوتر از ۵ تای موجود اجازه دادید !
 
 
روی گوشی یا تبلت اپل :
 
ممکنه برنامه های گوشی شما را شخص دیگری قرار داده باشد . اما نگران نباشید .
 
 شما هم میتوانید با گوشی خودتان هر برنامه ای را که میخواهید را دانلود و نصب کنید و البته خوشبختانه وجود برنامه هایی با اپل آیدی شخص دیگری هیچ ربطی به استفاده از سرویس های دیگر اپل نظیر face time یا messages یا icloud یا Game center ندارد و میتواند از هم جدا باشد. 
 
خوشبختانه میتوانید تمام این سرویسها را روی اپل آیدی خودتان تنظیم کنید و بدون محدودیت و مشکل استفاده کنید . 
 
انجام این کار از نظر اپل بلا مانع  است و مشکلی برای گوشی شما پیش نمی آید . اما در نظر داشته باشید که مثلا اگر برنامه telegram را شخص دیگری با آیدی خودش برای شما ریخته باشد ، برای آپدیت کردن این برنامه شما به رمز اپل آیدی آن شخصی که برای شما برنامه را ریخته احتیاج دارید !.
 
در این روش شما میتونید برنامه های چندین اپل آيدی رو روی یک دستگاه اپلی داشته باشید اما دیگه نمیتونید برنامه ها رو با آیتونز روی کامپیوتر مدیریت کنید چون آیتونز فقط برنامه های یک اپل آيدی رو مدیریت میتونه کنه .
 
 
انتقال و نصب از طریق iTools :
 
این برنامه کمی محدودیت ها را کم میکند . 
 
برای مثال شما میتوانید فایل یک برنامه یا بازی را که قبلا  با اپل آیدی خودتان خریده اید و و دانلود کرده اید را به دوستتان بدهید . 
 
 فایل برنامه دانلود شده از طریق itunes خودتان روی کامپیوتر قابل دسترسی است .
 
دوست شما از طریق برنامه itools ،میتواند  فایل را به گوشی خودش منتقل و نصب کند . بر خلاف Itunes در itools محدودیت ندارید و برنامه بدون مشکل روی گوشی دوستتان نصب میشود . اما پس از باز کردن برنامه نیاز به اپل آیدی و رمز عبور شما هست که با یکبار وارد کردن آن بر روی گوشی دوستتان ، برنامه پولی برای همیشه روی گوشی دوستتان هم اجرا میشود . 
 
با ارائه نظرات سازنده خود ما را در ساختن مقالات بهتر یاری کنید . با تشکر گروه آونگ سافت .

تعداد نظر ها : ٠

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود .فیلدهای ستاره دار اجباری است*

عبارت امنیتی زیر را در کادر وارد کنید :

عبارت امنیتی