چگونه بازدید وب سایت  را با تکنیک های Seo افزایش دهیم
 
 
اگر شما هم دارای یک وب سایت هستید،قطعاً افزایش بازدید یکی از دغدغه های اصلی شما می باشد.در این مقاله سعی داریم روش های جدیدتر افزایش بازدید را برای شما بیان کنیم.با ما در ادامه مطلب همراه باشید.
 
روش های مختلف و گوناگونی برای افزایش بازدید وب سایت وجود دارد.برخی از این روش ها به کلاه سیاه معروف هستند و برخی که با تاثیر طولانی مدت هستند به کلاه سفید، مشهور هستند.
در کل به این روش ها Seo گفته می شود که مخفف عبارت  Search Engine Optimization می باشد، به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو.
 
صبر و پشتکار
نکته بسیار مهمی که باید در نظر بگیرید، افزایش بازدید موثر و مفید تنها با داشتن صبر و پشتکار و تکرار، بدست می آید.به صورتی که ممکن است افزایش بازدید بعد از چندین ماه به شکل افزایشی خود را نشان دهد.
 
تبادل لینک
از بهترین روشهای افزایش بازدید، تبادل لینک می باشد، که بین وب مستر ها و مدیران سایت ها رایج می باشد. زمانی که لینک و آدرس سایت شما در وب سایت های بیشتری یافت شود، علاوه بر اینکه کاربرانی که آن سایت ها را مشاهده می کنند، احتمال بازدید از سایت شما را داشته باشند،
باعث ایجاد اعتبار بیشتر در موتورهای جستجویی مانند گوگل می شود.
 
روش های افزایش بازدید
این روش ها از سه دسته بندی قابل پیگیری می باشد:
1- نکات مربوط به وب سایت خودتان
2-نکات مربوط به دیگر سایت ها ( مانند تبادل لینک)
3-نکات مربوط به شبکه های اجتماعی
 
 
سایت و یا وبلاگ شما
1-محتوای خلاقانه
با ظهور الگوریتم جدید وب سایت گوگل به نام پاندا، موضوع محتوای وب سایت، دارای اهمیت ویژه ای شد.
سعی کنید همواره تولید کننده مطلب باشیدو از نسخه برداری از سایت های مشابه خود داری کنید
 
زمانی که کاربر به صفحه های سایت شما وارد می شود، معمولا خطوط اول متنی در جذب کردن کاربر برای ماندن در صفحه و مطالعه ادامه متن و یا خروج از صفحه موثر است.
پس عنوان های مناسب تری انتخاب کنید و خطوط اول را جذابتر بنویسید.
محتوای متن ها باید رسا و کامل باشد و مطالبی که در وب سایت قرار داده می شود، به اندازه ای باشد که کاربر را درگیر کند.
زمان ارسال مطلب نیز مهم می باشد، بر اساس تحقیق ها صورت گرفته بهترین زمان ارسال بین ساعت های 9 تا 11 صبح می باشد و در این بازه زمانی می توانید بازدید کننده های به مراتب بیشتری را جذب سایت خود کنید.
 
 
 
2-طراحی حرفه ای
طراحی حرفه ای ای، یکی از اصول افزایش بازدید به شمار می رود. کاملا مشخص است که تنها ورود کاربر به وب سایت و یا وبلاگ شما کافی نمی باشد و کاربر باید جذب سایت شما شود و به کنکاش در سایت بپردازد و اینکه در آینده دوباره سر بزند.
 
وقتی کاربر فارسی زبان وارد سایت شما می شود، اولین قسمتی که نظر کاربر را جذب می کند، سمت راست صفحه می باشد، البته این درمورد وب سایت های انگلیسی زبان متاوت می باشد.
البته این درمورد کاربران انگلیسی زبان و زبان های دارای نگارش چپ به راست متفاوت می باشد.
 
3-سرعت صفحه
بارگزاری سریتر صفحه . سرعت صفحه در هنگام اسکرول و پایین آمدن صفحه، استفاده از تکنولوژی های جدیدتر وب مانند Css3 که مانع از بارگذاری و دانلود مجدد بسیاری از منابع سایت و در نهایت سریعتر کردن لود سایت، در جذب کاربر تاثیر زیادی دارند.
 
 
4-استفاده نکردن بیش از حد از افکت ها در صفحه
اشتباهی که بسیاری از وبلاگ ها و یا وب سایت ها ایرانی انجام می دهند، استفاده بیش از حد از افکت ها مانند حرکت یک سری عناصر با حرکت ماوس و یا  استفاده بیش از حد از تصاویر متحرک در صفحه، می باشد.
 
5-مردمی بودن
یکی از اصول روانشناسی این می باشد که اگر میخواهید مورد قبول جامعه واقع شوید، باید از مردم باشیدو طبق علایق آن ها رفتار کنید.
 
6- نگران میزان بازدید از صفحه نباشید، بلکه نگران این باشید که کاربران به چه میزان در صفحه شما می مانند
تعداد بازدید های روزانه، دلیل بر موفقی و یا شکست وب سایت شما نمی باشد، بلکه بازگشت کاربرهایی که قبلا از سایت شما دیدن کرده اند، ملاکی بر موفقیت وب سایت شما می باشد.
 
7- از مقاله و وبلاگ در وب سایت خود استفاده کنید
مطالب موجود در وبلاگ و مقالات سایت،  بیشتر مورد توجه موتورهای جستجو قرار می گیرند، به دلیل موضوع اصلی تولید محتوا.
 
8- هدف خود را از وب سایت خود مشخص کنید
مطالب و مقاله های خود را بر اساس هدف سایت مشخص کنید. زیرا بر اساس همین کلمات هستند که کاربران از موتورهای جستجو جذب سایت شما می شوند.
 
9-به مطالب تصویر و یا جدول اضافه کنید
استفاده از تصاویر و آمار بسیار مهم می باشد، اولین سود و فایده آن این است که به مطالب شما اعتبار می بخشند.
استفاده از تصاویر به بازدید کننده ها نشان می دهد که شما متفاوت هستید.
 
شبکه های اجتماعی
 
درج لینک مقالات در شبکه های اجتماعی
هر مقاله و یا وبلاگی که در وب سایت قرار می دهید، با لینک مربوطه در شبکه های اجتماعی قرار دهید.
در صورتی که سایت شما از متاتگ ها مناسب درون صفحه خود استفاده کرده باشد، با درج لینک درون این شبکه ها، تصویر و متن توضیح مختصر، به صورت خودکار قرار خواهند گرفت 
 
 
 
 

تعداد نظر ها : ٠

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود .فیلدهای ستاره دار اجباری است*

عبارت امنیتی زیر را در کادر وارد کنید :

عبارت امنیتی