نمایش فایل های مخفی شده فلش توسط ویروس

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با متصل کردن فلش به یک رایانه و یا گوشی که ویروس فعال بر روی آن وجود داشته، فایل های فلش شما مخفی شده اند. در این مقاله به بررسی راه کار نمایش مجدد این فایل ها می پردازیم . با ما همراه باشید ...

اولین اقدامی که باید انجام بدهید نصب یک آنتی ویروس معتبر برای غیرفعال کردن ویروس در رایانه است . زیرا هر اقدامی که برای نمایش مجدد فایل ها انجام دهید، در صورتی که ویروس در حافظه رایانه فعال باشد، مجددا فایل ها مخفی خواهند شد.

نکته مهمی که در این رابطه باید به آن توجه کنید ، استفاده از آنتی ویروس های معتبر و حتما استفاده از لایسنس غیر راگان برای آنتی ویروس است. به عنوان مثال آنتی ویروس های شرکت Eset مانند  nod32 و  smart security در صورتی که از اکانت رایگان برای آپدیت استفاده کنید یا نسخه بدون آپدیت آن را استفاده کنید، به هیچ عنوان ویروس را شناسایی نمی کند و به شما پیغام امن بودن رایانه را می دهد، در صورتی که ممکن است رایانه شما دارای انواع ویروس های فعال باشد .

پس از نصب آنتی ویروس وویروس یابی کامل رایانه برای نمایش مجدد فایل ها به طریق زیر عمل می کنیم :

اولین قدم اجرای command prmpt  یا خط اجرای دستوری ویندوز است . برای این منظور به قسمت run  می رویم

قسمت  run  از چند طریق قابل دسترسی است   یک، با زدن کلید استارت در گوشه پایین سمت چپ ویدوز به دنبال گزینه  run  بگردید و آن را بزنید   ، و یا با نگاه داشتن کلید پنجره  یا همان  start صفحه کلید، کلید  R  را بزنید .

پس از باز شدن پنجره  run ، در آن عبارت  cmd را تایپ کنید و کلید  enter  را بزنید.

پس از باز شدن CMD عبارت زیر را در آن بنویسید. توجه کنید دستور پایین برای حافظه ایست که به درایو f وصل شده است. در غیر این صورت نام درایو مورد نظرات را به جای f جایگزین کنید.
  attrib -s -h -r f:/*.* /s /d
3- کلید enter را فشار دهید و تا اجرا شدن دستور صبر کنید.(ممکن است این عملیات تا چند دقیقه طول بکشد.)
 
نکته: دقت داشته باشید بین Attrib و –h و –s حتما می بایست یک Space‌ یا بیشتر بزنید همچنین بین – و حروف h و S فاصله خالی وجود ندارد .
همچنین اگر تنها قصد دارید تا Folder خاصی را به حالت اولیه بازگردانید می توانید با درج نام Folder ، محدوده عملیات را تنها به همان Folder خاص محدود کنید . 
 
به طور مثال اگر قصد داشته باشیم تا یک فولدر با نام shahvar را که در درایو D قرار دارد از حالت مخفی خارج کنیم شکل دستور به شکل زیر است :
Attrib –h –s /d /s foldername
 
توضیح اینکه: دستور Attrib برای اختصاص دادن یا ندادن قابلیتهای سیستمی ، مخفی و آرشیو به فایلها در سیستم عامل DOS است . سوئیچ –h فایلها/فولدرها را از حالت hidden و سوئیچ –s فالیها/فولدرها را از حالت سیستمی خارج می کند. سوئیچ /d دامنه عملیات را به دایرکتوری ها و سوئیچ /s دامنه عملیات را به دایرکتوری های زیر شاخه اختصاص می دهد .

در صورتی که ویروس فعال بر روی رایانه شما وجود نداشته باشد و فلش شما خالی نباشد، پس از انجام این عملیات قادر به مشاهده فایل های خود بر روی فلش خواهید بود .

تعداد نظر ها : ٠

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود .فیلدهای ستاره دار اجباری است*

عبارت امنیتی زیر را در کادر وارد کنید :

عبارت امنیتی